GRAFIKA i LICO kasetonu

 

W kasetonach których podstawą różnego rodzaju  profil aluminiowy lico wykonane jest z:
 
  •  - płyty plexi opal (mleczna) o gr. 2-5 mm, w zależności od rozmiaru kasetonu i wymaganej sztywność, max. wymiar płyty bez łączeń to to 205x305 cm, grafika na tej płycie to wydruk na folii (monomerycznej, transparentnej lub translucentnej) lub bezpośrednio na płycie techniką druku UV.
  • - płyty poliwęglanowej opal gr. 4 mm lub większej (nawet do 10 mm), max. wymiar płyty bez łączeń to 210x700 cm, grafika na tej płycie to wydruk na folii (monomerycznej, transparentnej lub translucentnej), który można dodatkowy zabezpieczyć laminatem UV płynnym lub stałym wydłużającym jego trwałość
  • - zadrukowanej tkaninie banerowej typu backlit, w kasetonach z tzw. system napinanego lica (jest to dobrą alternatywą m.in. wtedy gdy wymiary kasetonu wymuszają konieczność łączenia płyt, a chcemy tych łączeń uniknąć).

- frezowanej płyty typu dibond, czyli w kasetonach z dibondu lico i boki są wykonane z  jednego arkusza płyty dibond, w której wyfrezowana jest grafika i podklejona od wewnątrz kolorową plexi.

 

    RAMA kasetonu

 

To specjalne, różnego rodzaju i szerokości profile aluminiowe, fabrycznie surowe, które można lakierować na dowolny kolor palety RAL. Profile te są odpowiednio sztywne, a zarazem lekkie, dobrze prezentują się wizualnie. Rodzaje profili kasetonowych prezentujemy w zakładce "Profile kasetonowe".

 

Dostęp do środka kasetonu następuje najczęściej po zdjęciu jednego z bocznych profili ramy kasetonu. W kasetonach z profili "click" dostęp do środka kasetonu (wymiana grafiki, montaż kasetonu, serwis) mamy bez konieczności rozkręcania profili, wystarczy w odpowiedni sposób zdjąć zatrzaskowe profile ramowe.

 

   W kasetonach nietypowych stosowane są narożniki zaokrąglone, a także profile o specjalnych kształtach (okrągłe, owalne, nietypowe kształty na zamówienie. W kasetonach z plexi boki jak i lico są płytami plexi.

   Istnieje możliwość budowy kasetonu jednostronnego o każdym, specyficznym kształcie na bazie taśmy aluminiowej kolorowej alurapid, stosowanej do budowy liter świetlnych 3D.
 
    OŚWIETLENIE kasetonu

   To diody LED, także wodoodporne, w formie taśmy LED bądź modułów LED.

Taśma standardowo ma 60 diód na 1 mb o mocy 0,08W każda (4,8 W na 1mb taśmy), kolor taśmy to biały zimny lub ciepły, stosuje się również wielokolorowe taśmy RGB ze specjalnym sterowaniem.

 

   Moduły, które polecamu i używamy standardowo, charakteryzują się dłuższą żywotnością i odpornością mechaniczną.
Najczęściej używane to moduły trzydiodowe 3528 o mocy 0,3W każdy. Wszystkie diody posiadają gwarancję producenta o okresie zależnym od ich klasy, od 1 do nawet 5 lat.

 

   TYŁ (plecy) kasetonu

   Wykonane są z płyt PCW, gr. 2-3 mm, lub z blachy ocynkowanej gr. 0,5 mm w przypadku budowy kasetonu na bazie profili "click". Na tylnej płycie kasetonu, oczywiście od wewnętrznej strony, montowane jest oświetlenie led. 

 

    RODZAJE KASETONÓW

  • - klasyczne (typowe) jedno- i dwustronne z ramą z profilu aluminiowego, z licem z płyty opal mlecznej plexi (PMMA, akryl), lub poliwęglanowej komorowej
  • - z aluminiowej płyty warstwowej typu dibondu (lico i boki z jednej arkusza płyty, lico frezowane, boki zaginane, tył pcw)
- z licem elastycznym z banerem typu backlight (system napinający)

  • - nietypowe (rama aluminiowa walcowana / wyginana, lub z taśmy alurapid, lub dibondu), okrągłe i owalne z zaokrąglonymi narożnikami, z plexi, o nietypowych kształtach (strzałki, krzyże apteczne, trójkątne, trapezowe, inne).

Działamy na terenie miast: Tychy Mikołów Lędziny Mysłowice Bojszowy Kobiór Bieruń Chełm Śląski Imielin Żory Orzesze Katowice Gliwice Zabrze Bytom Oświęcim Rybnik Chorzów Jaworzno Mysłowice Siemianowice Ślaskie Piekary Ślaskie Świętochłowice Śląsk
 
Reklama zewnętrzna i wewnętrzna: kasetony plafony semafory reklamowe podświetlane LED, stojaki reklamowe, potykacze,  litery przestrzenne 3D led, pylony reklamowe, reklama świetlna, totemy, witacze, gabloty, oklejanie samochodów, wyklejanie szyb, reklama na pojazdach, tabliczki przydrzwiowe, szyldy firmowe, tablice reklamowe, bilbordy, tabliczki dystansowe informacyjne, litery ze styroduru plexi pcw, serwis i montaż reklam śląskie.

 projekt & realizacja  a.media agencja reklamowa